Příběhy obrazů Zdraví

PROBUZENÉ ŽENSTVÍ

Vizualizace, mentální práce a dýchaní jako spouštěč menstruačního cyklu

Obraz PROBUZENÉ ŽENSTVÍ mě inspiroval ke sdílení mé zkušenosti. Již delší dobu jsem se zaobírala otázkou do jaké míry žena může ovládat své tělo z hlediska menstruačního cyklu. Vím, že naše vědomá mysl může hrát velkou roli ve fungování tělesných funkcí. Práce s myslí je téma, které mě velmi zajímá. A proto moji pozornost přitáhla videa a články o lidech, kteří ovládají myslí svůj srdeční tep nebo třeba tělesnou teplotu. Toto umění ovládnutí funkcí svého těla bylo zaznamenáno třeba také u tibetských mnichů, kteří jsou schopni na svých nahých tělech sušit mokrá prostěradla v mrazivém počasí. Jedná se o meditaci Tummo, kterou vyučoval už samotný Buddha. Tato meditace je založena na vizualizaci a dýchání, kdy meditující posiluje svůj vnitřní oheň.

Moje první zkušenost s ovládnutím menstruačního cyklu

V době, kdy můj menstruační cyklus zaznamenal výpadek, se mi naskytla příležitost zkusit si další práci s myslí a nechat tak své vědomí tento cyklus znovu rozběhnout. Rozhodla jsem se ten den věnovat pouze sobě a svým ženským orgánům. Cítila jsem, že bude prospěšné mému tělu i mě samotné věnovat si opět čas a láskyplnou pozornost.

Možná si jako ženy někdy neuvědomujeme jak je důležité být se svým tělem v kontaktu nejen fyzicky, ale i mentálně, a jak je důležité své tělo milovat a pečovat o něj s laskavostí a láskou.

Ráda bych Vám tedy popsala jak jsem postupovala na své cestě. Moje práce bývá hodně intuitivní, takže jsem vždy použila techniku, která mi v tu chvíli přišla jako nejvhodnější.

1. krok

V prvním kroku jsem své tělo naladila hudbou, která podporuje stoupání Kundaliní energie. Cítila jsem, že moje životní energie potřebuje v těle rozhýbat. Jako by ustrnula v oblasti mezi první a druhou čakrou. V průběhu poslechu hudby jsem ležela na posteli a vnitřním zrakem si vizualizovala hada, který Kundaliní energii symbolizuje. Představovala jsem si, jak moje hadí energie stoupá od první čakry po páteři stále vzhůru a obtáčí se kolem páteře jako had kolem stromu. Protože se při každé takové práci řídím svojí intuicí, na určitou dobu jsem přerušila vizualizaci a věnovala se dýchání dle WHM. Poté jsem se opět vrátila k hudbě.


Dýchací metodu (WHM – Wim Hof Method) bych Vám ráda doporučila, neboť jí vnímám jako velmi užitečnou a prospěšnou naší mysli i tělu. Mimochodem Wima Hofa jsem potkala před pár lety osobně na Konferenci psychologie sportu v praxi a byl to pro mě úžasný zážitek. Wim Hof disponuje velmi pozitivní energií, které prostě neutečete 🙂

2. krok

V druhém kroku jsem si vizualizovala své vaječníky jako dva květy rudých růží, které se rozvíjejí z poupěte do krásného rudého květu. Také jsem při tom prociťovala vůni rudých růží a vnímala radost z dané představy o propukání z poupěte v květ. Tato vizualizace v mém pojetí symbolizovala prasknutí obalu vajíčka, aby mohlo vyrazit na svoji cestu vejcovody a menstruace mohla začít. Bylo důležité věnovat pozornost celé reprodukční soustavě a tak jsem si vizualizovala i svoji dělohu. V mé představě vypadala jako krásný bílý lotosový květ, který něžně rozkvétal, byl měkký a voňavý. Při vizualizaci bylo nápomocné prociťovat lásku ke svým orgánům a cítit za ně vděčnost.

3. krok

Posledním, tedy třetím krokem, který jsem intuitivně vnímala, bylo přiložení velkého růženínu na břicho. Nejprve na oblast dělohy a později na oblasti obou vaječníků. Jednalo se o fialový růženín, který je přímo určen pro léčení ženského lůna. S kameny velmi ráda spolupracuji, protože vnímám jejich sílu, která dokáže podpořit záměr. Chvíli po přiložení kamene jsem cítila lehké vibrace a slabé elektrické výboje uvnitř břicha.


Kam míří vaše pozornost, tam směřuje vaše energie, a tam se objeví i výsledky.

Po tomto čase stráveném sama se sebou jsem začala uvnitř těla pociťovat příchod cyklu. Do půl hodiny od ukončení tohoto ženského léčivého rituálu se mi spustila menstruace. Byla jsem z této události natolik šťastná, že jsem se rozhodla mojí zkušenost sdílet i s ostatními ženami. Velmi ráda bych inspirovala další ženy pro práci samy se sebou. Protože jak je vidět, není třeba polykat prášky a podstupovat hormonální léčbu, když je naše vědomí natolik silné, že si můžeme pomoci samy pouhým věnováním času, pozornosti a udáním záměru. Tady je na místě citát od kanadského motivačního řečníka T. Harva Ekera: Kam míří vaše pozornost, tam směřuje vaše energie, a tam se objeví i výsledky.

Kéž Vám můj příběh bude k užitku a inspirací k Vašim případným experimentům, čeho všeho lze dosáhnout pomocí vizualizace, dýchání a mentální práce.

Mějte krásné dny naplněné zdravím.

S láskou ke všem ženám,

Mia ❤️


Tento článek a informace v něm obsažené lze šířit pouze v případě povolení autora a to nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.miaart.cz, FB/MiaArt.czYouTube/Mia a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.


Dále...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *